تملیک شرکت linkedIn توسط شرکت Microsoft

24 اسفند 1400

دقیقه

در سیزدهم ژوئن سال 2016، شرکت Microsoft Corp و شرکت LinkedIn توافقنامه‌ای نهایی را امضا نمودند که بر اساس آن شرکت Microsoft  شرکت LinkedIn را به میزان 196 دلار در برابر هر سهم و به ارزش کلی 26.2 میلیارد دلار که شامل خالص وجه نقد شرکت LinkedIn نیز می‌شد تملیک نمود.

تملیک شرکت linkedIn توسط شرکت Microsoft

در ادامه سری مقالات ثروت زایی از ادغام و تملیک پس از مقاله تملیک شرکت MCI توسط شرکت WorldCom در این مقاله به بررسی تملیک شرکت linkedIn توسط شرکت Microsoft می پردازیم.

 

شرکت Microsoft

شرکت Microsoft در سال 1975 تأسیس شد. شرکت Microsoft گستره وسیعی از محصولات نرم‌افزاری، خدمات و ابزارها را توسعه داده، مجوز صادر نموده و پشتیبانی می‌نماید تا به میلیون‌ها نفر در سراسر دنیا خدمت رسانی کند. استراتژی شرکت مایکروسافت برپاکردن بهترین و کارامدترین بسترها جهت سیستم‌های هوشمند ذخیره آنلاین بر پایه سیستم پردازش ابری بوده که باهوش مصنوعی درهم‌آمیخته شده است. محصولات عرضه شده توسط شرکت Micorosoft شامل سیستم‌های عامل، نرم‌افزارهای پربازده چندمنظوره (مورداستفاده در بسترهای مختلف)، نرم‌افزارهای مخصوص سرور، نرم‌افزارهای مخصوص ارائه راه‌حل برای کسب‌وکارها، رایانه‌ها و سرورها، ابزارهای توسعه نرم‌افزارها، بازی‌های ویدئویی و آموزش و ارائه گواهینامه برای توسعه دهندگان و یکپارچه کنندگان سیستم‌های رایانه‌ای می‌باشد. شرکت Microsoft همچنین دستگاه‌هایی شامل رایانه‌های شخصی، تبلت، کنسول‌های بازی و سرگرمی را نیز طراحی، تولید و به فروش می‌رساند. Microsoft مجموعه‌ای از خدمات شامل راه‌حل‌هایی بر پایه فناوری ذخیره ابری (کلود) ارائه می‌دهد که از طریق نرم‌افزارها، خدمات، پلتفرم‌های مختلف و محتویات به مشتریان عرضه می‌شود. شرکت Microsoft در بیش از 190 کشور در سراسر دنیا فعالیت می‌کند.

این شرکت در سال 2017 90 میلیارد دلار در آمد و 22.3 میلیارد دلار نیز سود عملیاتی کسب نمود. بر اساس آمار سال 2017، بیش از 100 میلیون نفر برای مقاصد تجاری از برنامه Office365 آن استفاده می‌نمایند. تقریباً 27 میلیون مصرف‌کننده از Office365 Home& Personal بر روی دستگاه‌های خود استفاده می‌نمایند. بیش از 53 میلیون عضو بر روی دستگاه‌های Xbox فعال هستند. بیش از 500 میلیون عضو برنامه LinkedIn از شبکه LinkdIn استفاده می‌کنند. سیستم‌عامل Windows10 بر روی بیش از 500 میلیون دستگاه در سراسر دنیا فعال می‌باشد. در سال 2017 مشتریان برنامه Dynamic 365 در طول یک سال بیش از 40 درصد افزایش پیدا کردند. در طول سال‌های مالی 2017، 2016، و 2015 هزینه‌های تحقیق و توسعه این شرکت به ترتیب 13.0 میلیارد، 12.0 میلیارد و 12.0 میلیارد دلار بود.

شرکت Microsoft کسب‌وکار خود را در سه بخش اداره می‌کند: بخش فرایندهای بهره‌وری و تجاری، بخش ذخیره ابری هوشمند و بخش کارهای کامپیوتری شخصی. بخش فرایندهای بهره‌وری و تجاری اساساً شامل نرم افزارهای Office تجاری، نرم افزارهای Office برای مصرف کنندگان،شبکه LinkedIn و راه حلهای Dynamic Business (تجارت پویا) می‌باشد.بخش نرم افزارهایOffice تجاری شامل اشتراک Office365 و مجوزهای مجموعه Office برای مکانهای خاص متشکل از Office، Exchange، SharePoint، Skype for Business، Microsoft Teams و سایر مجوزهای مرتبط برای مشتریان می‌باشد.

بخش نرم افزارهای Office برای مصرف کنندگان، شامل اشتراک Office 365، مجوزهای Office برای مکانهای خاص و خدمات مشتریان Office که شامل Skype، Outlook.com و OneDrive است می‌گردد. بخش شبکه LinkedIn شامل راه‌حل‌های مدیریت استعدادها، راه‌حل‌های بازاریابی و اشتراک‌های پولی می‌باشد. بخش Dynamic Business Solutions(راه‌حل‌های تجارت پویا) شامل Dynamics ERP، Dynamics CRM و Dynamics 365 می‌باشد. بخش Intelegent Cloud یا همان ذخیره ابری هوشمند ارائه‌ دهنده محصولات سرور و خدمات ذخیره ابری است که شامل Microspft SQL، Windows Server، Visual Studio، System Center، مجوزهای دسترسی مشتریان (CALs) مربوطه و ویندوز Azure می‌شود. بخش خدمات شرکتی (Enterprise Services) شامل خدمات پشتیبانی و خدمات مشاوره‌ای مایکروسافت می‌باشد.

بخش کارهای کامپیوتری شخصی شامل موارد مربوط به سیستم‌عامل Windows است که خود شامل مجوزدهی تولیدکننده اصلی (OEM)، تجارت و بازرگانی ,windows دستگاه‌های Microsoft Surface، دستگاه‌های بازی Xbox و سخت‌افزارهای مربوطه، نرم‌افزارهای Xbox و خدمات مرتبط و همچنین تبلیغات جستجوگرهای وب می‌شود. جدول ذیل ارائه‌دهنده نکات متمایز مالی شرکت Microsoft می‌باشد.

مقاله ی مرتبط:   ادغام و تملیک چیست؟

نکات متمایز مالی تملیک شرکت linkedIn توسط شرکت Microsoft

جدول 27.1 نکات متمایز مالی

ده معامله بزرگ شرکت Microsoft

جدول 27.2 ده معامله بزرگ شرکت Microsoft

شرکت LinkedIn

این شرکت بزرگ‌ترین شبکه‌های حرفه‌ای بر روی اینترنت با بیش از 562 میلیون کاربر در بیش از 200 کشور و مناطقی در سراسر دنیا می‌باشد. این کسب‌وکار خدمات استخدام محور بر روی وب‌سایت‌ها و همچنین اپلیکیشن‌های تلفن همراه ارائه می‌کند. شرکت LinkedIn در سال 2005 تأسیس شد و خدماتی ارائه می‌دهد که کاربران جهت تغییر شیوه استخدام، بازاریابی، فروش و آموزش خود بکار می گیرند. LinkedIn به اعضای خود این امکان را می‌دهد تا پروفایل‌هایی خاص خود ایجاد نموده و با یکدیگر در شبکه اجتماعی آنلاینی که نمایشگر روابط حرفه‌ای در دنیای واقعی است مرتبط شوند. LinkedIn دارای کسب‌وکار متنوعی است که درآمد خود را از حق اشتراک اعضا، تبلیغات فروش و ارائه راه‌حل‌های استخدامی به دست می‌آورد.

شرکت LinkedIn به همراه خدمات مجانی خود سه رده‌بندی از راه‌حل‌های درآمدزا ارائه می‌دهد: راه‌حل‌های استعدادیابی، راه‌حل‌های بازاریابی و حق اشتراک پولی که شامل راه‌حل‌های فروش می‌باشد. بخش راه‌حل‌های استعدادیابی شامل دو قسمت است: استخدام و آموزش و توسعه. بخش استخدام این امکان را برای استخدام‌کنندگان به وجود می‌آورد که افراد مستعد را جذب، استخدام و بکار گیرند. بخش آموزش و توسعه به شرکت‌ها و افراد حق اشتراکی ارائه می‌دهد تا به مواد آموزشی آنلاین دسترسی پیدا کنند. بخش راه‌حل‌های بازاریابی تسهیلاتی برای شرکت‌ها فراهم می‌کند تا در میان اعضای LinkedIn تبلیغات انجام دهند. بخش اشتراک اصلی افراد حرفه‌ای را قادر می‌سازد تا هویت حرفه‌ای خود را مدیریت نموده و از طریق خدمات مضاعفی چون جستجو، استعداد خود را به موقعیت‌های موردنظر عرضه نمایند. بخش اشتراک اصلی همچنین شامل راه‌حل‌های فروش است که تسهیلاتی در اختیار اشخاص حرفه‌ای قرار می‌دهد تا فرصت‌های شغلی موردنظر را یافته، کیفیت بخشیده و یا ایجاد نمایند و همچنین توانایی‌های فروش جمعی آنها را افزایش می‌بخشد. بخش اعظم درآمد شرکت LinkedIn از حق اشتراک ارائه راه‌حل‌های استعدادیابی و یا اشتراک اصلی به شرکت‌ها و سازمان‌های حرفه‌ای و همچنین اشتغال اعضا کسب می‌شود.

 

تملیک شرکت LinkedIn توسط شرکت Microsoft

در سیزدهم ژوئن سال 2016، شرکت Microsoft Corp و شرکت LinkedIn توافقنامه‌ای نهایی را امضا نمودند که بر اساس آن شرکت Microsoft شرکت LinkedIn را به میزان 196 دلار در برابر هر سهم و به ارزش کلی 26.2 میلیارد دلار که شامل خالص وجه نقد شرکت LinkedIn نیز می‌شد تملیک نمود. شرکت LinkedIn برند خاص خود، فرهنگ شرکتی و استقلال خود را حفظ نمود. جف واینر به‌عنوان مدیرعامل شرکت LinkedIn باقی ماند و به ساتیا نادلا مدیرعامل شرکت Microsoft گزارش می‌دهد.

LinkedIn به شکلی مستمر کسب‌وکاری قوی و درحال‌رشد برپا کرده بود. در سال 2015 این شرکت نسخه جدید از اپلیکیشن تلفن همراه خود را ارائه کرد که منجر به پیوستن اعضای بیشتری به آن شد و بخش خبررسانی LinkedIn را به‌گونه‌ای بهینه کرد تا دیدگاه‌های بهتری از کسب‌وکارها ارائه و انتقال دهد. خود شرکت LinkedIn پلتفرم آموزشی آنلاین پیشرویی به نام Lynda.com را تملیک کرده بود تا وارد بازار جدید شده و نسخه جدیدی از محصول استخدامی خود را به مشتریان شرکتی‌اش ارائه نماید.

تمامی این اقدامات استراتژیک منجر به افزایش اعضای این شرکت شده بود. این شرکت در همان سال شاهد رشد 19 درصدی سالیانه اعضا به بیش از 433 میلیون نفر در سراسر دنیا بود. شرکت LinkedIn همچنین شاهد 9 درصد افزایش رشد سالیانه اعضای بازدیدکننده در ماه به بیش از 105 میلیون نفر شده بود. بعلاوه میزان استفاده سالیانه از نرم‌افزار تلفن همراه این شرکت به بیش از 49 تا 60 درصد افزایش پیدا کرده بود. همچنین تعداد بازدیدکنندگان صفحات وب این شرکت 34 درصد رشد سالیانه داشته و به 45 میلیارد نفر در هر فصل رسیده و همچنین در مورد فهرست‌های شغلی فعال 101 درصد افزایش سالیانه پیدا کرده و به هفت میلیون شغل فعال لیست شده رسیده بود.

مقاله ی مرتبط:   ادغام شرکت British Petroleum با شرکت Amoco

تملیک رسماً در تاریخ هشتم دسامبر سال 2016 پس از دریافت تأییدیه از اتحادیه اروپا نهایی شد. شرکت Microsoft می‌بایست در باره نحوه عملکرد خود برای اجازه دادن به سایر سایت‌های شبکه‌های اجتماعی برای یکپارچه شدن با پلتفرم‌های خود امتیازاتی به اتحادیه اروپا ارائه می‌داد. دولتمردان ایالات متحده، کانادا و برزیل پیش از آن با این معامله موافقت کرده بودند.

شرکت Morgan Stanley به‌عنوان مشاور مالی اختصاصی برای Microsoft عمل نمود و شرکت Simpson Tatcher&Brlett LLP نیز به‌عنوان مشاور حقوقی شرکت Microsoft در نظر گرفته شد. شرکت‌های Qatalyst Partners و Allen & Company LLC به‌عنوان مشاورین مالی برای شرکت LinkedIn عمل نمودند درحالی‌که شرکت Sonsini Goodrich and Roasti که شرکتی بسیار حرفه‌ای است به‌عنوان مشاور حقوقی این معامله فعالیت کرد.

نکات متمایز معامله

شرکت Microsoft 196 دلار در برابر هر سهم به شکل نقد پرداخت کرد که 50 درصد بالاتر از قیمت نهایی شرکت LinkedIn پیش از اعلام خبر معامله بود. این مبلغ به میزان 9 میلیارد دلار افزایش پیدا کرد که به قیمت بازار شرکت LinkedIn پرداخت شد. به هنگام اعلام خبر ادغام شرکت Fitch Ratings که یکی از سه شرکت بزرگ رتبه سنجی اعتباری بود رتبه IDR (Issure Default Ratings) شرکت Microsoft و بدهی‌های بالای بدون ضمانت آن را AA+ اعلام نمود. شرکت Microsoft 19.75 میلیارد دلار اوراق بدهی از هفت سررسید برای تأمین مالی تصاحب شرکت LinkedIn توزیع نمود. این انتشار اوراق قرضه در تاریخ ایالات متحده به‌عنوان پنجمین فروش اوراق قرضه ثبت شد. باارزش گذاری 26.2 میلیارد دلاری، اعضای فعال ماهیانه شرکت LinkedIn هریک 248 دلار ارزش‌گذاری شدند که این مقدار 23 درصد بالاتر ارزش کاربران Facebook و 7.5 برابر کاربران فعال Twitter محسوب می‌شد.

محرک‌ های استراتژیک معامله

تملیک شرکت LinkedIn پس از شکست‌های بسیار بزرگی مثل تملیک بدفرجام 6 میلیارد دلاری شرکت Nokia توسط شرکت Microsoft انجام پذیرفت. در سال 2003 وقتی که شرکت LinkedIn تأسیس شد، در اولین ماه 4500 عضو به آن پیوستند. این معامله جدید بدان معنا بود که شرکت Microsoft می‌توانست شرکت LinkedIn را با Skype، سیستم ایمیل خود و سایر محصولات شرکتی‌اش ترکیب کند. Microsoft یکی از کارآمدترین، متخصص‌ترین، مطالعه شده‌ترین و همواره به‌روز شده‌ترین شرکت‌های رسانه‌ای را مورد تملیک قرار داده بود.

شرکت LinkedIn 433 میلیون کاربر داشت که تنها یک‌چهارم آنها در ایالات متحده بودند. حالا هر ثانیه دو عضو به آن ملحق می‌شدند. در اولین سه‌ماهه سال 2016 مقدار 45 میلیارد صفحه مورد بازدید قرار گرفته بودند که در سه‌ماهه قبل این تعداد 37 میلیارد صفحه بود. این بزرگ‌ترین تملیک شرکت Microsoft با هدف جای گرفتن در استراتژی مجموعه Microsoft Office از محصولات بهره‌ورانه محیط کاری و کسب‌وکار ابری خود بود.

شرکت LinkedIn بیش از 500 میلیون کاربر در شبکه حرفه‌ای خود داشت که بیشتر آنها از آن به‌صورت مجانی استفاده می‌کردند. این سرویس خدمات‌رسانی از سه بخش تجاری شرکت Microsoft در درآمدهای آن سهیم شد. بزرگ‌ترین بخش آن یعنی راه‌حل‌های استعدادیابی به استخدام‌کنندگان کمک می‌کرد تا برای مشترکان کار پیدا کنند. این شرکت همچنین از طریق درج تبلیغات در پلتفرم‌های مختلف خود نیز درآمد کسب می‌کرد. شرکت فوق همچنین اشتراک پولی جهت دوره‌های آموزشی آنلاین خود و دسترسی از طریق پرداخت به شبکه خود را در اختیار اشخاص مختلف قرار می‌داد.

مقاله ی مرتبط:   استفاده از ابزار Solver برای امتیازدهی به تیم‌های ورزشی

کاربران پلتفرم‌های این شرکت شامل نمایندگان فروش می‌شدند که از آن به‌عنوان ابزاری جهت فروش جمعی یا هدف قراردادن مشتریان آتی از طریق شبکه‌های اجتماعی قابل‌اعتماد و رابط‌های خود استفاده می‌کردند. سیاحت اکتشاف گونه شرکت Microsoft در بانک داده سوابق کاری شبکه حرفه‌ای شرکت LinkedIn و اطلاعات سرشار از جزئیات آن مسلماً به آن منبعی استراتژیک جهت دستیابی به فرصت‌های رشد ارائه می‌کرد.

با این اقدام فرصت‌های فروش مضاعف در هر دو شرکت برای نرم‌افزار Office 365 و یا بسته‌های بروز رسانی LinkedIn به وجود آمده بود. فرصت‌های جدیدی برای پول‌سازی از طریق اشتراک‌های فردی و یا سازمانی و تبلیغات هدف‌دار ایجاد شده بود. قرار بود شرکت LinkedIn به تشکیلاتی حرفه‌ای متمرکزی مبدل شود که ازطریق نرم‌افزارهای Outlook، skype، Office و Windows قابل‌دسترس باشد. این معامله، شرکت Microsoft را هم در سطح فردی و هم در سطح سازمانی به‌عنوان رهبر پیشرویی در امر داده‌ها در دنیای حرفه‌ای مبدل کرد. دو شرکت تا سال 2018 انتظار پس‌انداز 150 میلیون دلاری را داشتند. انتظار می‌رفت از طریق یکپارچه شدن ابزار پیمایش فروشندگان شرکت LinkedIn با ابزار مدیریت روابط مشتریان شرکت Microsoft بنام ِDynamics هم‌افزایی‌هایی کسب شود.

یکپارچگی‌ های بعد از تملیک

فرایند یکپارچگی شامل اقدامات گوناگونی چون یکی شدن نرم‌افزار Linkedin Identity در نرم‌افزار Microsoft Outlook و Office Suite، نرم‌افزار LinkedIn Notification در درون Windows Action Center و غیره می‌شد. سایر اقدامات یکپارچه کننده شامل قادر ساختن اعضا به تنظیم رزومه‌های کاری در نرم‌افزار Word برای به‌روز کردن پروفایل‌های خود و تقاضای کار در LinkedIn بود. سایر محدوده‌های یکپارچه شده شامل افزایش دسترسی به محتویات اسپانسر شده در محصولات Microsoft، برنامه Enterperise linkedIn Lookup (سیستم جستجوی LinkedIn) که توسط سرویس Active directory تقویت می‌شد و Office 365 بودند. فرصت‌هایی نیز برای سرویس آموزشی LinkedIn Learning پیش آمد تا در برنامه Office 365 و همچنین Windows ecosystem در دسترس باشد. حوزه مهم دیگر در این مورد برنامه‌ریزی فروش جمعی از طریق ترکیب برنامه‌های Sales Navigator و Dynamic 365 بود.

شرکت Microsoft پس از تملیک، تمرکز خود را بر رشد LinkedIn قرارداد. شرکت LinkedIn در اولین سال پس از تملیک تمرکز خود را بر محتوا، اضافه‌کردن امکانات ویدئویی، تصحیح پلتفرم پیام‌رسانی‌اش قرارداد و البته تمرکز اصلی‌اش بیشتر بر یابندگان شغل بود تا کاندیداهای منفعل.

واکنش بازار سهام به اعلام خبر ادغام

تاریخ اعلام معامله 13 ژوئن سال 2016 بود. بازده سهام شرکت Microsoft در روز اعلام خبر ادغام تقریباً 5% بود. ارزش سهام شرکت Microsoft در روز 1+ و 2+ پس از اعلام خبر 6% کاهش پیدا کرد. اما این معامله از لحاظ بازده تجمعی در دوره 252 روزه (8- الی 243+ روز) قبل و بعد از اعلام خبر تملیک ارزش افزا محسوب می‌شد بازده تجمعی سهام ماکروسافت 28.8% درصد بود. (نمودار 27.1)

بازده تجمعی در طول دوره 7 روزه (3- الی 3+)3.28 درصد بود. سهام شرکت Microsoft در دوره‌های کوتاه‌مدت رشدی منفی نشان می‌دهد. هرچند در دوره‌های طولانی‌ مدت سهام به شکل چشمگیری افزایش پیدا کرد. (جدول 27.3)

نمودار27.1 بازده تجمعی سهام شرکت Microsoft

بازده تجمعی شرکت Microsoft در دوره‌های زمانی مختلف

جدول 27.3 بازده تجمعی شرکت Microsoft در دوره‌های زمانی مختلف

شرکت LinkedIn در تاریخ 19 دسامبر سال 2016 از فهرست بازار بورس نیویورک حذف شد. سهام این شرکت برای آخرین بار در تاریخ 18 دسامبر سال 2016 به قیمت نهایی 195.96 دلار مبادله شدند. سهام که در سال 2015 حدود 260 دلار مبادله می‌شد و پیش از پیشنهاد شرکت Microsoft 131 دلار ارزش‌گذاری شده بود، در مقایسه با 9.90درصد افزایش از ابتدای سال تا آن تاریخ در شاخص S&P500،تا پایان سال 12.94 درصد کاهش نشان داد

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
@

لطفا شکبیا باشید...