برگه معامله یا قرارداد (Deal Sheet)

22 اسفند 1401

دقیقه

برگه معامله به سابقه فرآیند تجربه کاری یک کارآفرین یا کارمند در معاملات سرمایه‌گذاری مالی گذشته اشاره دارد.

برگه معامله چیست؟

اسناد معاملات انجام‌شده توسط یک فرد در برگه معامله، اثبات مناسب بودن برای کار در پروژه‌های مشابه را ارائه می‌دهد. اکثر افرادی که برگه‌های معامله را تهیه می‌کنند به دنبال توسعه حرفه خود هستند و توضیح می‌دهند که چگونه نقش‌های خاص آنها به اطمینان از موفقیت معاملات مالی که در آن مشارکت داشته‌اند کمک کرده است.

نمونه برگه معامله
نمونه برگه معامله

لازم است، در تامین مالی سرمایه‌گذاری، مشخصات هر معامله‌ای که انجام داده‌اید، مانند سود ایجادشده و بازده هر سهم، حفظ شود. صاحب کسب‌وکاری که می‌خواهد یک یانک سرمایه‌گذاری یا تامین کننده مالی را استخدام کند، اغلب درخواست می‌کند برگه‌های معاملات گذشته تیم معامله ببیند. با انجام این کار، آنها می‌توانند اطلاعاتی در مورد توانایی‌ها و تجربه تیم موردنظر در نهایی سازی معاملات به دست آورند.

نکاتی برای تنظیم برگه معامله

نکاتی برای تنظیم برگه معامله

۱- برگه معامله باید سریع تنظیم شود و به‌طور منظم به‌روز شود

تنظیم برگه قرارداد باید از همان ابتدا شروع شود، نه‌تنها زمانی که به دنبال تغییر شغل هستید. اگر قبل از تنظیم برگه معامله مدت زیادی منتظر بمانید، به خاطر سپردن تمام جزئیات مربوط به معاملاتی که چندین ماه یا سال پیش رخ داده‌اند، دشوار است.

۲- نقش‌های خاص خود را شرح دهید

هنگام تنظیم یک برگه معامله، به‌ویژه برای همکاران زیردست، مهم است که راه بیشتری را طی کنید و نه‌تنها مواردی را که روی آنها کار کرده‌اید توصیف کنید، بلکه نقش خاصی را که در هر موضوع ایفا کرده‌اید توصیف کنید. این یک تصویر واضح‌تر از تجربه شما و کاری که انجام داده‌اید ارائه می‌دهد. همچنین، نشان می‌دهد که کار معاملات برای شما مهم است، زیرا برای پیگیری تجربیات خود زمان می‌گذارید.

۳- هیچ اطلاعاتی را که محرمانه است وارد نکنید

لازم است بسیار محتاط باشید که در برگه معاملات خود هیچ‌گونه اطلاعات محرمانه را وارد نکنید. به‌طورکلی، شرکت‌ها باید رضایت خود را برای فهرست عمومی مشتریان خود اعلام کنند. اگر در مورد محرمانه بودن موضوعی شک دارید، توصیه می‌شود که احتیاط کنید و هویت مشتری را درج نکنید.

۴- تاریخ هر قرارداد را تعیین کنید

گنجاندن تاریخ (سال و ماه) هر قرارداد نشان می‌دهد که تجربه شما در زمینه‌های مختلف شبه عملی چقدر جدید است. برای هر دسته فهرست شده در برگه قرارداد، می‌توانید لیست معاملات را به ترتیب نزولی و توالی زمانی انتخاب کنید.

۵- اگر تجربه کمی دارید، برگه معامله غیر ضروری است

برای افراد بسیار جوان با تجربه کم، تنظیم برگه معامله ممکن است ضروری نباشد. بااین‌حال، حتی یک تجربه کوچک را می‌توان در رزومه شما به‌عنوان نقطه قوت گنجاند.

۶- به هر موضوع حقوقی منحصربه‌فرد در هر معامله توجه کنید

برای هر موضوع فهرست شده، یادداشتی برای توضیح در مورد مسائل حقوقی به‌خصوص مسائل غیرمعمول، پیچیده یا جالبی که در طول کار شما مطرح می‌شود، نحوه کمک به رسیدگی به موضوع و نحوه حل آن ارائه دهید.

۷- معاملاتی را که نهایی نشده‌اند را فهرست کنید

حتی می‌توانید برخی از معاملاتی که نهایی نشده‌اند را در فهرست خود بگنجانید، اگر ارائه آن‌ها به اثبات گستردگی تجربه شما کمک می‌کند.

۸- اطلاعات را از طریق دسته‌ها و سرفصل‌ها سازماندهی کنید

تجربه شما باید در دسته‌بندی‌های منطقی که با سرفصل‌ها از هم جدا شده‌اند سازماندهی شود. برای مثال، خواهان ممکن است تصمیم بگیرد که دعاوی تجاری عمومی، داوری‌ها و دعاوی ورشکستگی را به‌طور جداگانه فهرست کند. از سوی دیگر، یک وکیل شرکتی می‌تواند پیشنهادات بازار سرمایه، موضوعات گزارش SEC و معاملات ادغام و تملیک را به‌طور جداگانه فهرست کند.

۹- معاملات قابل‌مقایسه را در یک مدخل خلاصه کنید

اگر در چندین معامله تقریباً یکسان برای یک مشتری شرکت کرده‌اید، می‌توانید آنها را در یک مدخل خلاصه کنید. نیازی نیست ارزیاب‌های خود را با موارد اضافی خسته کنید.

۱۰- آماده صحبت هوشمندانه در مورد تمام جزئیات در برگه معامله خود باشید

شما باید کاملا آماده باشید و بتوانید به‌درستی آنچه را که در برگه معامله خود درج کرده‌اید توضیح دهید. درصورتی‌که نمی‌توانید اصول ساختار معامله، مسائل کلیدی مطرح شده، چالش‌هایی که با آن‌ها روبرو شده‌اید و نحوه حل آن‌ها را به‌طور کامل به یاد بیاورید، قبل از مصاحبه، کمی وقت بگذارید و آنها را مرور کنید. بخش‌هایی از معامله را که در آن شرکت نکرده‌اید، در برگه معامله وارد نکنید.

نکات کلیدی

  • انجام یک معامله در یک شرکت مستلزم تلاش مشترک است. پرسنل بانک های سرمایه‌گذاری باید سابقه‌ای از مشارکت خود در تکمیل معاملات داشته باشند تا از آنها برای مصاحبه و ارزیابی عملکرد استفاده شود. تهیه برگه معامله راه خوبی برای بررسی تجربیات خود و ملاحظه اینکه کجا می‌توانید دانش و مهارت‌های خود را در آینده بهبود ببخشید، است.
  • برگه قرارداد نه‌تنها به کارکنان کمک می‌کند تا برای مشاغل آینده آماده شوند، بلکه به مصاحبه‌کننده یا ارزیاب شغلی کمک می‌کند تا سوالات مناسب را برای پرسیدن با توجه به دستاوردهای فهرست شده مطرح کند.

 

برای مطالعه سایر واژگان ادغام و تملیک به صفحه واژه نامه ادغام و تملیک مراجعه نمایید.

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

واژه نامه ادغام و تملیک

loader

لطفا شکبیا باشید...