شرکت مدیسون دیربورن، شرکت مانی گرام را با قراردادی 1.8 میلیارد دلاری خصوصی می کند

29 بهمن 1400

دقیقه

شرکت سرمایه گذاری خصوصی Madison Dearborn Partners روز سه‌شنبه اعلام کرد که شرکت MoneyGram International Inc  را در یک معامله 1.8 میلیارد دلاری تملیک می‌کند و به دنبال تغییر آینده این پلتفرم انتقال پول بدهکاربوده که با رقابتی سخت مواجه شده است.

شرکت مدیسون دیربورن، شرکت مانی گرام را با قراردادی 1.8 میلیارد دلاری خصوصی می کند

شرکت سرمایه گذاری خصوصی Madison Dearborn Partners روز سه‌شنبه اعلام کرد که شرکت MoneyGram International Inc را در یک معامله 1.8 میلیارد دلاری تملیک می‌کند و به دنبال تغییر آینده این پلتفرم انتقال پول بدهکاربوده که با رقابتی سخت مواجه شده است.

صندوق‌های وابسته به شرکت سرمایه گذاری خصوصی مدیسون شرکت MoneyGram را با قیمت 11 دلار به ازای هر سهم خریداری می‌کنند که 23 درصد صرفه بر قیمت آن تا بسته شدن سهام در روز دوشنبه است. این پیشنهاد همچنین 50 درصد بالاتر از قیمت بسته شدن سهام مانی گرام در 14 دسامبر، یک روز قبل از گمانه زنی رسانه ها در مورد معامله است.

این شرکت مستقر در دالاس، با نزدیک به 800 میلیون دلار بدهی خالص و بیش از 150 میلیون مشتری، به هدف تملیک تبدیل شد زیرا در تلاش برای تصرف بازار رو به رشد پرداخت‌ها و حواله‌ها در میان رقابت رقبایی مانند شرکت Remitly Global Inc و شرکت Western Union Co بود.

رویترز در ماه گذشته گزارش داد که مانی گرام در ابتدا یک پیشنهاد 10.50 دلاری برای هر سهم از شرکت مدیسون و همچنین پیشنهادهای رقابتی از شرکت Siris Capital Group LLC و شرکت Advent International Corp دریافت کرده بود.

در چند سال گذشته این شرکت چندین بار با خریداران بالقوه تعامل داشته است، از جمله در سال 2018 که فروش 1.2 میلیارد دلاری آن به شرکت Ant Financial چین به دلیل نگرانی های دولت ایالات متحده در مورد امنیت ملی شکست خورد.

شرکت مدیسون بدهی معوق مانی گرام را پس از بسته شدن قرارداد، که در سه ماهه چهارم سال جاری پیش بینی می شود، تامین خواهد کرد.

مقاله ی مرتبط:   شرکت Wyloo، شرکت معدنی استخراج نیکل Noront را تملیک می کند

به گفته این شرکت ها، گلدمن ساکس و شرکت، دویچه بانک اوراق بهادار و بارکلیز تامین مالی بدهی را برای این معامله فراهم کردند.

 

شما می توانید جدیدترین اخبار ادغام و تملیک در ایران و جهان را در وب سایت گروه مالی زاویه مطالعه کنید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
@

لطفا شکبیا باشید...